Betonový Květináč 628 L 50x50cm

∅50 x ↓50 cm 

kazdy_kus_je_originalrucni_vyroba

Barva květináče ?
Odtoková díra ?
Umístění květináče ?
Dostupnost Výroba 4-6 týdnů
Možnosti doručení
5 600 Kč / ks 4 628 Kč bez DPH
Betonový Květináč 628 L 50x50cm
Lokální výroba v ČR
Lokální výroba v ČR
poctivá česká výroba
Odolné venkovnímu počasí
Odolné venkovnímu počasí
ošetřeno povrchovou úpravou
Vyrobeno z betonu
Vyrobeno z betonu
sklovláknobeton
Produkt na míru
Produkt na míru
tvar i velikost podle Vás

Model 628 je rovný, jednoduchý a přímo pro vás, pokud do své zahrady nebo domu sháníte něco moderního. Jedná se o český, ručně výráběný betonový květináč.

Materiál

Beton je úžasný kompozitní materiál, který je nedílnou součástí dnešní doby. Podoby betonu, jak je známe využívá každý z nás ať už při chůzi, pro bydlení a v poslední době také k dekoraci. Je to osvědčený prvek, který je odolný s dlouhou životností. Proto spojení odolnosti betonu a krása naší přirody jde ruku v ruce k výrobě takových to jedinečných solitérů. Při výrobě je použit tzv. GRC beton ( jedná se o jemnozrný beton, vyztužený skelným vláknem ) navíc doplněn o ocelovou výztuž. Předností takové ho materiálu je pevnost a trvanlivost.

Výroba

Díky použití sklovláknobetonu je možnost výroby poněkud odlišná než, jak si jí můžeme běžně představit. Květináč je doslova vytočen na hrnčířském kruhu, kde každý jeden je naprostý originál. Jedná se o precizní, detailní proces. Při takovém postupu se otevíra možnost výroby různých tvarů a velikostí, tenké stěny ( zpravidla 2-3cm ) a to již od jedno kusu květináče.

Zrání

Jelikož se jedná o fyzikální a chemické procesy, které probíhají při tvrdnutí a hydrataci je tato doba nejdůležitější a také časové náročnější. Beton nedosahuje pevnosti jen po jeho vyschnutí, ale až postupně během několika týdnů vykrystalizuje. 

Barva

Poslední věc, která dodá květináči výsledný vzhled a taky jej ošetření proti nepříznivému počasí. Používáme vodou ředitelné barvy, které jsou odolné a neobsahují těžké kovy.

Doprava

Protože jsou květináče hodně těžké, zásíláme je pouze na paletě přepravcem TopTrans 

 

Příběh ZAVU

Jako první impuls byla snaha o rozšíření sortimentu v mém květinářství v Uherském Brodě. Zlom nastal na konci roku 2019 s příchodem Covidu, kdy doprava a dodací lhůty byly nepřijatelné. A tak vznikla myšlenka vlastní výroby. Chtěl jsem něco, co bude jiné, odolné a hlavně moje. Více jak 3 roky zkoušení testování a nezčetný počet nepovedených výrobků se dokázalo posunout až do dnešní podoby, kde stojí produkt zcela originální nezamněnitelný. Vzniklo tak ZAVU. 

 

Rozměry květináče:

šířka / výška

50 x 50 cm 

Vnitřní rozměry květináče:

vnitřní šířka / hloubka

46 x 47 cm 

Materiál:

Beton 

Podrobnější informace o materiálech naleznete v článku Materiál 

Jak správně měřit květináč: 

rozmer_1rozmer2

 

Doplňkové parametry

Kategorie: 628
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 45 kg
Celková šířka: 50 cm
Celková výška: 50 cm
Vnitřní průměr: 46 cm
Vnitřní hloubka: 47 cm
Materiál: Beton

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: